Krem pana shtëpie

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Pana është një krem me një përdorim të gjerë në gatime të ndryshme.
Ajo përdoret si për receta të ëmbla dhe të kripura.
Për të përgatitur një krem pana në shtëpi është shumë e thjeshtë.
Mjafton dy-tre ingrendientë dhe nje mikser elektrik.

 

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Koha e përgatitjes5 minuta
 100 ml qumësht
 200 ml vaj luledielli
 5 g kripë
1

Në një kontenitor hedhim qumështin dhe kripën.

2

Me ndihmën e një mikseri elekrtrik (frullatore) fillojmë montojmë qumështin.

3

Dalëngadalë shtojmë vajin e lulediellit dhe vazhdojmë të montojmë përzierjen.

4

Pas disa minutash pana do të fillojë të trashet.

5

Vazhdojmë të montojmë panën derisa të kemi arritur trashësinë e dëshiruar.

6

E hedhim në një tas dhe e fusim në frigorifer përreth 1 orë.

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 100 ml qumësht
 200 ml vaj luledielli
 5 g kripë

Hapat

1

Në një kontenitor hedhim qumështin dhe kripën.

2

Me ndihmën e një mikseri elekrtrik (frullatore) fillojmë montojmë qumështin.

3

Dalëngadalë shtojmë vajin e lulediellit dhe vazhdojmë të montojmë përzierjen.

4

Pas disa minutash pana do të fillojë të trashet.

5

Vazhdojmë të montojmë panën derisa të kemi arritur trashësinë e dëshiruar.

6

E hedhim në një tas dhe e fusim në frigorifer përreth 1 orë.

Krem pana shtëpie

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

16 + gjashtë =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)