Kofshë pule në tavë

AutoriEntela
00VështirësiaFillestar

Duke respektuar erëzat e duhura edhe kohën e saktë të pjekjes do te arrijmë të kemi një mish të shijshëm e të lëngshëm që shkon shumë mirë me shoqërinë e patateve.
Edhe ato persona me pak esperiencë në gatim do të kenë një rezultat të shijshëm e befasues.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Koha e përgatitjes20 minutaKoha e pjekjes45 minutaKoha totale1 orë 5 minuta
 4 kofshë pule (430 gr)
 500 g patate
 45 g vaj ulliri
 3 rozmarinë
 3 trumëze
 kripë sipas dëshirës
 piper sipas dëshirës
1

Si fillim kofshët e pulës pastrohen nga qimet e tepërta që kanë duke i djegur me një flakë, më pas lahen me ujë të rrjedhshëm e thahen me letër kuzhine.

2

Transferohen në një enë dhe marinohen me vajin, kripën e piperin.

3

Ndërkohe pastrojmë patatet, i presim në formën e dëshiruar dhe i vendosim në tepsinë ku do të piqen duke i hedhur sipër vaj e kripë.

4

Në tavën e pjekjes vendosen edhe kofshët e pulës duke i shtuar degëzat e rozmarinës e trumzës.

5

Piqet në furrë të para-ngrohur me 180° për 45 Minuta duke i kthyer në mes të pjekjes.

KategoriaKuzhinaMënyra e gatimit,

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 4 kofshë pule (430 gr)
 500 g patate
 45 g vaj ulliri
 3 rozmarinë
 3 trumëze
 kripë sipas dëshirës
 piper sipas dëshirës

Hapat

1

Si fillim kofshët e pulës pastrohen nga qimet e tepërta që kanë duke i djegur me një flakë, më pas lahen me ujë të rrjedhshëm e thahen me letër kuzhine.

2

Transferohen në një enë dhe marinohen me vajin, kripën e piperin.

3

Ndërkohe pastrojmë patatet, i presim në formën e dëshiruar dhe i vendosim në tepsinë ku do të piqen duke i hedhur sipër vaj e kripë.

4

Në tavën e pjekjes vendosen edhe kofshët e pulës duke i shtuar degëzat e rozmarinës e trumzës.

5

Piqet në furrë të para-ngrohur me 180° për 45 Minuta duke i kthyer në mes të pjekjes.

Kofshë pule në tavë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

18 + 12 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)