Kërpudhe me hudhra dhe majdanoz

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar
NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
kërpudha me hudhra
Koha e përgatitjes10 minutaKoha e pjekjes25 minutaKoha totale35 minuta
 500 g kërpudha
 34 hudhra
 5 vaj ulliri
 1 ujë
 majdanoz i grirë imët
 kripë
1

Pasi i kemi pastruar kërpudhat i presim feta-feta e i vendosim në tigan.

2

Shtojmë thelpinjtë e hudhrës dhe i hedhim një filxhan ujë.

3

Shtojmë 5 lugë vaj ulliri , kripën dhe i vendosim në zjarr për 25 Minuta ku herë pas here i kaurdisim.

4

Disa minuta para se të jenë gati i shtojmë majdanozin e grirë imët.

KategoriaKuzhinaMënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 500 g kërpudha
 34 hudhra
 5 vaj ulliri
 1 ujë
 majdanoz i grirë imët
 kripë

Hapat

1

Pasi i kemi pastruar kërpudhat i presim feta-feta e i vendosim në tigan.

2

Shtojmë thelpinjtë e hudhrës dhe i hedhim një filxhan ujë.

3

Shtojmë 5 lugë vaj ulliri , kripën dhe i vendosim në zjarr për 25 Minuta ku herë pas here i kaurdisim.

4

Disa minuta para se të jenë gati i shtojmë majdanozin e grirë imët.

Kërpudhe me hudhra dhe majdanoz

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

3 × dy =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)