AutoriEntela
00VështirësiaE mesme
NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
kek
Koha e përgatitjes25 minutaKoha e pjekjes1 orëKoha totale1 orë 25 minuta
 250 g miellë
 130 g gjalpë
 130 ml qumësht
 3 vezë
 50 g rrush të thatë
 1 qese maja për mbëlsirë
 pak kripë
1

Si fillim në një enë vendosim rrushin e thatë e shtojmë ujë të nxehtë. E lemë mënjanë.

2

Në një enë tjetër rrahim gjalpin e sheqerin deri sa të arrijmë një shkumë të bardhë e kremoze.

3

Shtojmë miellin, majanë e ëmbëlsirës, kripën e ngadalë qumështin. I përziejmë mirë të gjithë përbërësit.

4

Kullojmë rrushin e thatë duke hequr ujin e tepërt dhe e presim me thikë në copëza më të vogla. E shtojmë në masën e kekut.

5

Përgatisim tepsinë rrumbullake duke e lyer me gjalpë e pak miellë. Shtojmë masën tonë të kekut.

6

Piqet në furrë të ngrohur paraprakisht me 180°C për 60 Minuta ose në furrë me ventilator me 160°C për 50 Minuta

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 250 g miellë
 130 g gjalpë
 130 ml qumësht
 3 vezë
 50 g rrush të thatë
 1 qese maja për mbëlsirë
 pak kripë

Hapat

1

Si fillim në një enë vendosim rrushin e thatë e shtojmë ujë të nxehtë. E lemë mënjanë.

2

Në një enë tjetër rrahim gjalpin e sheqerin deri sa të arrijmë një shkumë të bardhë e kremoze.

3

Shtojmë miellin, majanë e ëmbëlsirës, kripën e ngadalë qumështin. I përziejmë mirë të gjithë përbërësit.

4

Kullojmë rrushin e thatë duke hequr ujin e tepërt dhe e presim me thikë në copëza më të vogla. E shtojmë në masën e kekut.

5

Përgatisim tepsinë rrumbullake duke e lyer me gjalpë e pak miellë. Shtojmë masën tonë të kekut.

6

Piqet në furrë të ngrohur paraprakisht me 180°C për 60 Minuta ose në furrë me ventilator me 160°C për 50 Minuta

Kek

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

pesë × pesë =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)