Kek me kakao dhe reçel

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

E kujt nuk i pëlqejnë ëmbëlsirat?
Receta mëposhtme është e lehtë në përgatitje dhe shumë e shijshme.
Prania e kakaos dhe reçelit i jep kekut një shije të veçantë.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Kek reçel
Koha e përgatitjes15 minutaKoha e pjekjes40 minutaKoha totale55 minuta
 125 g kos i bardhë
 125 g vaj luledielli
 250 g miell
 120 g sheqer
 3 vezë
 16 g pluhur pjekës
 1 kakao
 2 reçel me fruta pylli
1

Në një enë qelqi rrahim vezët me sheqerin.

2

Më pas shtojmë kosin, vajin e lulediellit, kakaon dhe reçelin.

3

I trazojmë mirë e mirë derisa kakao të shkrihet plotësisht e të mos ngeli me kokrriza.

4

Shtojmë miellin dhe pluhurin pjekës.

5

Vazhdojmë ti trazojmë derisa të krijohet një masë homogjene.

6

E hedhim në tepsi të cilën më parë e kemi lyer me pak gjalpë ose miell.

7

E pjekim në furrë me 180°C për 40 Minuta

KategoriaKuzhina, Mënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 125 g kos i bardhë
 125 g vaj luledielli
 250 g miell
 120 g sheqer
 3 vezë
 16 g pluhur pjekës
 1 kakao
 2 reçel me fruta pylli

Hapat

1

Në një enë qelqi rrahim vezët me sheqerin.

2

Më pas shtojmë kosin, vajin e lulediellit, kakaon dhe reçelin.

3

I trazojmë mirë e mirë derisa kakao të shkrihet plotësisht e të mos ngeli me kokrriza.

4

Shtojmë miellin dhe pluhurin pjekës.

5

Vazhdojmë ti trazojmë derisa të krijohet një masë homogjene.

6

E hedhim në tepsi të cilën më parë e kemi lyer me pak gjalpë ose miell.

7

E pjekim në furrë me 180°C për 40 Minuta

Kek me kakao dhe reçel

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

një × 1 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)