Hamburger me kunguj

AutoriEntela
00

Këto hamburger janë të thjeshtë për tu bërë e shume të këndshëm për të shoqëruar pjatanza të ndryshme.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Koha e përgatitjes15 minutaKoha e pjekjes10 minutaKoha totale25 minuta
 400 g kunguj
 30 g djath të grirë
 2 bukë ( vetëm tulen)
 hurdhër
 vaj ulliri
 kripe
 2 gjethe mente
1

Kungujt lahen , priten në forma kubike e piqen në tigan me pak vaj.

2

Transferohen në një enë e bashkë me to shtohen buka dhe hudhrat e bëra në copa të vogla, vaji i ullirit, kripa, gjethet e mentes e djathi i grirë.

3

Masa përzihet mirë me dorë deri sa të bëhet homogjene.

4

Masën e ndajmë në dy pjese duke i presuar mire e i dhëne formën klasike të hamburgerit.

5

I skuqim në një tigan me pak vaj duke i kthyer me shumë delikatesë në anën tjetër gjate skuqjes.

6
Kategoria, , KuzhinaMënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 400 g kunguj
 30 g djath të grirë
 2 bukë ( vetëm tulen)
 hurdhër
 vaj ulliri
 kripe
 2 gjethe mente

Hapat

1

Kungujt lahen , priten në forma kubike e piqen në tigan me pak vaj.

2

Transferohen në një enë e bashkë me to shtohen buka dhe hudhrat e bëra në copa të vogla, vaji i ullirit, kripa, gjethet e mentes e djathi i grirë.

3

Masa përzihet mirë me dorë deri sa të bëhet homogjene.

4

Masën e ndajmë në dy pjese duke i presuar mire e i dhëne formën klasike të hamburgerit.

5

I skuqim në një tigan me pak vaj duke i kthyer me shumë delikatesë në anën tjetër gjate skuqjes.

6
Hamburger me kunguj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

nëntëmbëdhjetë − katërmbëdhjetë =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)