Fileto viçi në tigan

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar
NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Fileto viçi në tigan
Koha e përgatitjes15 minutaKoha e pjekjes45 minutaKoha totale1 orë
 800 g fileto viçi
 2 karota
 1 qepë
 3 domate të buta
 kripë
 piper i zi
 rigon
 vaj ulliri
1

Pasi kemi larë filetat e viçit i vendosim në një tigan ku i hedhim sipër kripën, rigonin, piperin dhe vajin e ullirit.

2

Shtojmë ujin derisa ti mbulojmë filetat dhe i vendosim në zjarr.

3

Në një mikser ndërkohë grijmë karotat, domatet dhe qepën.

4

Pasi të kemi formuar një masë homogjene, ja hedhim sipër filetave të viçit të cilat i kemi vendosur në zjarr.

5

I kthejmë herë pas here që të zbuten në mënyrë uniforme nga të dyja anët.

6

I lëmë të gatuhen për rreth 45 Minuta duke shtuar pak ujë nëse shteron.

Kategoria, Kuzhina, Mënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 800 g fileto viçi
 2 karota
 1 qepë
 3 domate të buta
 kripë
 piper i zi
 rigon
 vaj ulliri

Hapat

1

Pasi kemi larë filetat e viçit i vendosim në një tigan ku i hedhim sipër kripën, rigonin, piperin dhe vajin e ullirit.

2

Shtojmë ujin derisa ti mbulojmë filetat dhe i vendosim në zjarr.

3

Në një mikser ndërkohë grijmë karotat, domatet dhe qepën.

4

Pasi të kemi formuar një masë homogjene, ja hedhim sipër filetave të viçit të cilat i kemi vendosur në zjarr.

5

I kthejmë herë pas here që të zbuten në mënyrë uniforme nga të dyja anët.

6

I lëmë të gatuhen për rreth 45 Minuta duke shtuar pak ujë nëse shteron.

Fileto viçi në tigan

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

9 − 6 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)