Fileto pule në furrë

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Jeni të lodhur nga drekat e lodhshme dhe që kërkojnë shumë kohë në gatim?
Receta që do ju propozoj është një recetë e thjeshtë dhe shumë e shijshme.
Prania e salcës senape i jep një shije të veçantë.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
fileto pule në furrë
Koha e përgatitjes10 minutaKoha e pjekjes40 minutaKoha totale50 minuta
 700 g fileto pule
 kripë
 piper i zi
 34 trumze
 200 g salcë senape
 30 g qumësht
 rosmarinë
 23 limoni
1

Lajmë filetot e pulës në ujë të rrjedhshëm.

2

Me ndihmën e një thike fillojmë heqim dhjamin nga filetot e pulës.

3

I shtrojmë njëra pas tjetrës në një tavë dhe i hedhim sipër piperin e zi dhe kripën.

4

Me ndhmën e një luge i lyejmë filetot e pulës me salcën senape duke pasur kujdes që ta shpërndajmë në mënyrë uniforme.

5

Më pas hedhim qumështin, gjethet e trumzës dhe të rosmarinës.

6

E pjekim në furrë të parangrohur me 180°C për 40 Minuta

Kategoria, Kuzhina, Mënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 700 g fileto pule
 kripë
 piper i zi
 34 trumze
 200 g salcë senape
 30 g qumësht
 rosmarinë
 23 limoni

Hapat

1

Lajmë filetot e pulës në ujë të rrjedhshëm.

2

Me ndihmën e një thike fillojmë heqim dhjamin nga filetot e pulës.

3

I shtrojmë njëra pas tjetrës në një tavë dhe i hedhim sipër piperin e zi dhe kripën.

4

Me ndhmën e një luge i lyejmë filetot e pulës me salcën senape duke pasur kujdes që ta shpërndajmë në mënyrë uniforme.

5

Më pas hedhim qumështin, gjethet e trumzës dhe të rosmarinës.

6

E pjekim në furrë të parangrohur me 180°C për 40 Minuta

Fileto pule në furrë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

dy × 1 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)