fileto pule me kërpudha
fileto pule me kërpudha

Fileto pule me pana dhe kërpudha

Nga Megi Morava  , ,   ,   

12 Dhjetor, 2016

Kjo recetë është ideale për ju zonja dhe zonjusha që keni një ditë të ngarkuar në punë ose shkollë.
Me pak përbërës ju do të keni në tavolinën tuaj një pjatë të shijshme.

  • Përgatitja: 10 minuta
  • Gatimi: 30 minuta
  • Serviret: 4 persona

Përbërësit

700 g fileto pule

1 kuti pana

250 g kërpudha

s. d. vaj ulliri

s. d. kripë

s. d. piper i zi

Hapat e gatimit

1Lajmë filetat e pulës në ujë të rrjedhshëm.

2I vendosim në tigan ku hedhim pak ujë dhe vaj ulliri sipas dëshirës.

3Shtojmë kripë dhe piper.

4I vendosim në zjarr ku i lëmë rreth 20 Minuta duke i kthyer herë pas here.

5Më pas shtojmë kërpudhat dhe panën .

6I lëmë dhe 10 Minuta me zjarr të ngadaltë derisa pana të fllojë të mpikset.

00:00

0 Reçensione

Të gjitha fushat janë të nevojshme për të dërguar një reçension.

6 + seventeen =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)