Fileto pule me pana dhe kërpudha

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Kjo recetë është ideale për ju zonja dhe zonjusha që keni një ditë të ngarkuar në punë ose shkollë.
Me pak përbërës ju do të keni në tavolinën tuaj një pjatë të shijshme.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
fileto pule me kërpudha
Koha e përgatitjes10 minutaKoha e pjekjes30 minutaKoha totale40 minuta
 700 g fileto pule
 1 kuti pana
 250 g kërpudha
 vaj ulliri
 kripë
 piper i zi
1

Lajmë filetat e pulës në ujë të rrjedhshëm.

2

I vendosim në tigan ku hedhim pak ujë dhe vaj ulliri sipas dëshirës.

3

Shtojmë kripë dhe piper.

4

I vendosim në zjarr ku i lëmë rreth 20 Minuta duke i kthyer herë pas here.

5

Më pas shtojmë kërpudhat dhe panën .

6

I lëmë dhe 10 Minuta me zjarr të ngadaltë derisa pana të fllojë të mpikset.

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 700 g fileto pule
 1 kuti pana
 250 g kërpudha
 vaj ulliri
 kripë
 piper i zi

Hapat

1

Lajmë filetat e pulës në ujë të rrjedhshëm.

2

I vendosim në tigan ku hedhim pak ujë dhe vaj ulliri sipas dëshirës.

3

Shtojmë kripë dhe piper.

4

I vendosim në zjarr ku i lëmë rreth 20 Minuta duke i kthyer herë pas here.

5

Më pas shtojmë kërpudhat dhe panën .

6

I lëmë dhe 10 Minuta me zjarr të ngadaltë derisa pana të fllojë të mpikset.

Fileto pule me pana dhe kërpudha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

nëntëmbëdhjetë + 14 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)