Fileta pule me brokoli

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Mjaftojnë vetëm 30 minuta dhe ju do të keni në tryezë një pjatë me të vërtetë  të shijshme.
Ky kombinim fantastik i brokolit me filetat e pulës do ju bëjë ta gatuani sa më shpesh.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
fileto pule me brokoli
Koha e përgatitjes10 minutaKoha e pjekjes30 minutaKoha totale40 minuta
 800 g fileto pule
 400 g brokoli
 2 hudhër
 vaj ulliri
 kripë
 piper i zi
 rigon
1

Lajmë filetat e pulës në ujë të rrjedhshëm dhe i lëmë në një pjatë të kullojnë.

2

Në një tigan me pak vaj fërgojmë thelpinjtë e hudhrës për 5 Minuta.

3

Më pas shtojmë lulet e brokolit të cilat i kemi pastruar duke u hequr kërcellin .

4

Pasi brokoli është zbutur shtojmë filetat e pulës dhe ujë.

5

Shtojmë kripën, rigonin dhe piperin sipas dëshirës.

6

Filetat e pulës i kthejmë herë pas here nga të dyja anët në mënyrë që të zbuten.

7

I lëmë të gatuhen për rreth 25 Minuta

Kategoria, Kuzhina, Mënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 800 g fileto pule
 400 g brokoli
 2 hudhër
 vaj ulliri
 kripë
 piper i zi
 rigon

Hapat

1

Lajmë filetat e pulës në ujë të rrjedhshëm dhe i lëmë në një pjatë të kullojnë.

2

Në një tigan me pak vaj fërgojmë thelpinjtë e hudhrës për 5 Minuta.

3

Më pas shtojmë lulet e brokolit të cilat i kemi pastruar duke u hequr kërcellin .

4

Pasi brokoli është zbutur shtojmë filetat e pulës dhe ujë.

5

Shtojmë kripën, rigonin dhe piperin sipas dëshirës.

6

Filetat e pulës i kthejmë herë pas here nga të dyja anët në mënyrë që të zbuten.

7

I lëmë të gatuhen për rreth 25 Minuta

Fileta pule me brokoli

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

tetëmbëdhjetë − 16 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)