Fileto pule me bizele dhe kërpudha

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Një pjatë e ushqyeshme ku në vetëm pak minuta e me pak përbërës, ju do përgatisni një drekë të shijshme.

 

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
fileto pule
Koha e përgatitjes10 minutaKoha e pjekjes30 minutaKoha totale40 minuta
 800 g fileto pule
 300 g kërpudha
 350 g bizele
 1 karotë
 kripë
 vaj ulliri
 lëng limoni
 gjalpë
1

Lajmë filetat e pulës në ujë të rrjedhshëm dhe i lëmë në një pjatë të kullojnë.

2

Në një tigan me pak gjalpë fërgojmë kërpudhat të cilat i kemi qëruar dhe i kemi prerë feta- feta.

3

Shtojmë vajin e ullirit, filetat e pulës dhe bizelet.

4

I kaurdisim dhe shtojmë ujin, kripën, karotën e prerë imët dhe lëngun e limonit.

5

I lëmë të gatuhen për 25 Minuta

Kategoria, Kuzhina, Mënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 800 g fileto pule
 300 g kërpudha
 350 g bizele
 1 karotë
 kripë
 vaj ulliri
 lëng limoni
 gjalpë

Hapat

1

Lajmë filetat e pulës në ujë të rrjedhshëm dhe i lëmë në një pjatë të kullojnë.

2

Në një tigan me pak gjalpë fërgojmë kërpudhat të cilat i kemi qëruar dhe i kemi prerë feta- feta.

3

Shtojmë vajin e ullirit, filetat e pulës dhe bizelet.

4

I kaurdisim dhe shtojmë ujin, kripën, karotën e prerë imët dhe lëngun e limonit.

5

I lëmë të gatuhen për 25 Minuta

Fileto pule me bizele dhe kërpudha

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

nëntëmbëdhjetë + 8 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)