Fileto merluci me domate dhe ullinj

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Një pjatë e thjeshtë dhe e shpejtë.
Peshku merluc është një peshk me pak yndyrë, me pak kalori, por shumë i shijshëm.
Shumë i  preferuar nga të gjitha grupmoshat sidomos nga fëmijët.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
fileto merluci
Koha e përgatitjes10 minutaKoha e pjekjes20 minutaKoha totale30 minuta
 500 g fileto merluci
 250 g domate qershi
 100 g ullinj
 vaj ulliri
 2 hudhër
 majdanoz
 kripë
1

Pasi kemi larë filetat e merlucit i thajmë me letër kuzhine.

2

Në një tigan hedhim pak vaj, grijmë thelpijntë e hudhrës dhe i vendosim në zjarr.

3

Më pas shtojmë filetat e merlucit, domatet dhe ullijntë.

4

Shtojmë kripën, majdanozin e grirë imët dhe pak ujë dhe i lëmë të gatuhen për 20 Minuta

Kategoria, KuzhinaMënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 500 g fileto merluci
 250 g domate qershi
 100 g ullinj
 vaj ulliri
 2 hudhër
 majdanoz
 kripë

Hapat

1

Pasi kemi larë filetat e merlucit i thajmë me letër kuzhine.

2

Në një tigan hedhim pak vaj, grijmë thelpijntë e hudhrës dhe i vendosim në zjarr.

3

Më pas shtojmë filetat e merlucit, domatet dhe ullijntë.

4

Shtojmë kripën, majdanozin e grirë imët dhe pak ujë dhe i lëmë të gatuhen për 20 Minuta

Fileto merluci me domate dhe ullinj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

9 − 4 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)