Domate të mbushura me djathë

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Për këtë recetë mjafton vetëm një sasi e vogël djathi për ti transformuar domatet në një pjatë të përsosur.
Ndaj mos u mendoni gjatë dhe gatuani diçka të shijshme për veten tuaj.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
domate të mbushur me djath
Koha e përgatitjes10 minutaKoha e pjekjes15 minutaKoha totale25 minuta
 4 domate
 4 vaj ulliri
 piper i zi
 kripë
 1 rigon
 100 g djathë të grirë kaçkavall
1

Presim domatet përgjysmë dhe i vendosim në tavë ku kemi shtruar një letër alumini.

2

Mbi secilën domate shtojmë djathin, piperin e zi, kripën dhe rigonin.

3

I spërkatim me vaj ulliri dhe i vendosim të piqen në furrë të ngrohur paraprakisht me 200°C për 15 Minuta

Kategoria, Kuzhina, Mënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 4 domate
 4 vaj ulliri
 piper i zi
 kripë
 1 rigon
 100 g djathë të grirë kaçkavall

Hapat

1

Presim domatet përgjysmë dhe i vendosim në tavë ku kemi shtruar një letër alumini.

2

Mbi secilën domate shtojmë djathin, piperin e zi, kripën dhe rigonin.

3

I spërkatim me vaj ulliri dhe i vendosim të piqen në furrë të ngrohur paraprakisht me 200°C për 15 Minuta

Domate të mbushura me djathë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

katër × 1 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)