Brusketa me ton domate dhe majonez

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Brusketat kanë një gamë të gjerë variantesh dhe përbërësish, por përbërësi kryesor i tyre është buka.
Brusketat janë një ide shumë e mirë për të shtuar larmishmërinë e darkës. Një pjatë ideale për të impresionuar miqtë tuaj.
Nëse do ti vendosni në mes të tavolinës do ta shihni që të gjitha duart do të zgjaten drejt tyre.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
brusketa ton
Koha e përgatitjes10 minuta
 6 bukë
 250 ml majonez
 200 g peshk ton konservë
 300 g domate
 56 majdanoz për zbukurim
1

Fetat e bukës i ndajmë ne katërsh.

2

Sipas dëshirës vendosim ti thekim apo jo.

3

Më pas fillojmë përgatitjen e salcës, duke përzierë peshkun ton me majonezën.

4

Pasi kemi përgatitur salcën marrim fetat e bukës dhe fillojmë ti lyejmë një e nga një.

5

Më pas vendosim domatet të cilat sipas dëshirës i presim ose në forma rrethore ose në kubikë të vegjël.

6

I vendosim në një pjatë bashkë me një gjethe majdanozi për zbukurim.

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 6 bukë
 250 ml majonez
 200 g peshk ton konservë
 300 g domate
 56 majdanoz për zbukurim

Hapat

1

Fetat e bukës i ndajmë ne katërsh.

2

Sipas dëshirës vendosim ti thekim apo jo.

3

Më pas fillojmë përgatitjen e salcës, duke përzierë peshkun ton me majonezën.

4

Pasi kemi përgatitur salcën marrim fetat e bukës dhe fillojmë ti lyejmë një e nga një.

5

Më pas vendosim domatet të cilat sipas dëshirës i presim ose në forma rrethore ose në kubikë të vegjël.

6

I vendosim në një pjatë bashkë me një gjethe majdanozi për zbukurim.

Brusketa me ton domate dhe majonez

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

dymbëdhjetë + 4 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)