Brusketa me hudhër dhe djathë parmixhan

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar
NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
brusketa djath parmixhan
Koha e përgatitjes10 minutaKoha e pjekjes10 minutaKoha totale20 minuta
 4 panine
 1 majdanoz i grirë imët
 djathë parmixhan
 34 hudhër
 0,50 gjalp i butë
1

Presim paninet feta feta.

2

Përziejmë gjalpin, hudhrën dhe majdanozin së bashku në një tas të vogël dhe me një lugë lyejmë fetat e bukës.

3

I vendosim fetat e bukës në një tavë të vogël dhe i fusim në furrë me 180°C për 10 Minuta

4

Pasi kanë kaluar 10 minuta e nxjerrim tavën nga furra dhe u shtojmë brusketave djathin parmixhan.

5

I fusim përsëri në furrë dhe 2 Minuta derisa të shkrijë djathi.

Kategoria, Kuzhina, Mënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 4 panine
 1 majdanoz i grirë imët
 djathë parmixhan
 34 hudhër
 0,50 gjalp i butë

Hapat

1

Presim paninet feta feta.

2

Përziejmë gjalpin, hudhrën dhe majdanozin së bashku në një tas të vogël dhe me një lugë lyejmë fetat e bukës.

3

I vendosim fetat e bukës në një tavë të vogël dhe i fusim në furrë me 180°C për 10 Minuta

4

Pasi kanë kaluar 10 minuta e nxjerrim tavën nga furra dhe u shtojmë brusketave djathin parmixhan.

5

I fusim përsëri në furrë dhe 2 Minuta derisa të shkrijë djathi.

Brusketa me hudhër dhe djathë parmixhan

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

dhjetë − 5 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)