Biskota me limon

AutoriEntela
00VështirësiaFillestar
NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
biskota me limon
Koha e përgatitjes20 minutaKoha e pjekjes10 minutaKoha totale30 minuta
 120 g sheqer
 100 g gjalpë
 1 vezë
 25 ml lëng limoni
 270 g miellë
 kanellë pluhur
 1 lëkurë limoni
 1 maja për ëmbëlsirë
1

Sheqeri dhe gjalpi rrihen bashkë deri sa të krijohet një shkumë kremi.

2

Shtohen vezët e pasi të jetë përzier mirë shtohet edhe lëkura e limonit e grirë imët.

3

Gjithmonë duke e përzier hedhim miellin, majanë e ëmbëlsirave dhe kanellën pluhur, duke arritur në një masë brumi të butë.

4

E vendosim të pushojë në frigorifer për 60 Minuta

5

Me pas e marrim dhe formojmë topa të vogla me madhësinë e një kokërr arre.

6

I vendosim në një tavë me letër furre dhe i pjekim në furrë të ventiluar me 180°C për 10 Minuta

7
KategoriaKuzhina, Mënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 120 g sheqer
 100 g gjalpë
 1 vezë
 25 ml lëng limoni
 270 g miellë
 kanellë pluhur
 1 lëkurë limoni
 1 maja për ëmbëlsirë

Hapat

1

Sheqeri dhe gjalpi rrihen bashkë deri sa të krijohet një shkumë kremi.

2

Shtohen vezët e pasi të jetë përzier mirë shtohet edhe lëkura e limonit e grirë imët.

3

Gjithmonë duke e përzier hedhim miellin, majanë e ëmbëlsirave dhe kanellën pluhur, duke arritur në një masë brumi të butë.

4

E vendosim të pushojë në frigorifer për 60 Minuta

5

Me pas e marrim dhe formojmë topa të vogla me madhësinë e një kokërr arre.

6

I vendosim në një tavë me letër furre dhe i pjekim në furrë të ventiluar me 180°C për 10 Minuta

7
Biskota me limon

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

3 × 2 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)