Biskota me çokollatë

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar
NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Koha e përgatitjes15 minutaKoha e pjekjes25 minutaKoha totale40 minuta
 1 vezë
 150 g sheqer
 80 g margarinë
 130 g miell
 50 g kakao
 1 sheqer vanilje
 8 g sodë buke
 180 g çokollatë e zezë
1

Pasi kemi shkrirë margarinën e rrahim mirë me sheqerin.

2

Më pas shtojmë vezën, sheqerin e vaniljes dhe kakaon.

3

I trazojmë mirë e mirë duke shtuar pak nga pak miellin dhe në fund hedhim sodën e bukës.

4

Me ndihmën e një rendeje ose mikseri elektrik, grijmë imët çokollatën e zezë.

5

E bashkojmë çokollaten me masën që kemi formuar më parë dhe i trazojmë derisa të kemi formuar një masë homogjene .

6

Me ndihmën e një luge e vendosim brumin nëpër forma të ndryshme dhe e pjekim në furrë të ngrohur paraprakisht me 180 gradë për 25 Minuta

Kategoria, Mënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 1 vezë
 150 g sheqer
 80 g margarinë
 130 g miell
 50 g kakao
 1 sheqer vanilje
 8 g sodë buke
 180 g çokollatë e zezë

Hapat

1

Pasi kemi shkrirë margarinën e rrahim mirë me sheqerin.

2

Më pas shtojmë vezën, sheqerin e vaniljes dhe kakaon.

3

I trazojmë mirë e mirë duke shtuar pak nga pak miellin dhe në fund hedhim sodën e bukës.

4

Me ndihmën e një rendeje ose mikseri elektrik, grijmë imët çokollatën e zezë.

5

E bashkojmë çokollaten me masën që kemi formuar më parë dhe i trazojmë derisa të kemi formuar një masë homogjene .

6

Me ndihmën e një luge e vendosim brumin nëpër forma të ndryshme dhe e pjekim në furrë të ngrohur paraprakisht me 180 gradë për 25 Minuta

Biskota me çokollatë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

njëmbëdhjetë + 3 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)