Ananas i pjekur në zgarë

AutoriEntela
00
NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
 4 ananas
 2 sheqer
 4 mjaltë
 kanellë pluhur
1

Ananasi pastrohet nga lëkura e jashtme dhe nga trungu i brendshëm, e prisni në feta rrethore.
Vendoseni në tiganin me fund si skarë dhe i piqni pa vaj e pa gjalpë për 12 Minuta min duke i kthyer nga të dyja anët.

2

Pasi të jenë pjekur vendosini në një pjatë dhe i hidhni sipër pak sheqer e mjaltë.
I zbukuroni me pak kanelle pluhur.
Shërbeni ananasin e pjekur të ngrohë.

KategoriaKuzhinaMënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 4 ananas
 2 sheqer
 4 mjaltë
 kanellë pluhur

Hapat

1

Ananasi pastrohet nga lëkura e jashtme dhe nga trungu i brendshëm, e prisni në feta rrethore.
Vendoseni në tiganin me fund si skarë dhe i piqni pa vaj e pa gjalpë për 12 Minuta min duke i kthyer nga të dyja anët.

2

Pasi të jenë pjekur vendosini në një pjatë dhe i hidhni sipër pak sheqer e mjaltë.
I zbukuroni me pak kanelle pluhur.
Shërbeni ananasin e pjekur të ngrohë.

Ananas i pjekur në zgarë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

një × 4 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)