Revani me Kos dhe sherbet

Revani me Kos dhe Sherbet

Recetë tradicionale shqiptare për të përgatitur 18-20 copë revani me kos.

Nga Megi Morava

biskota me kurkuma

Biskota me kurkuma

Një recetë e thjeshtë dhe jo e dëmshme për organizmin.
Falë reduktimit të sasisë së sheqerit dhe eliminimit të gjalpit e qumështit, me praninë e kurkumës, këto biskota do jenë të afta ti bëjnë neps çdokujt.
Përveç ngjyrës së veçantë dhe aromës së këndshme falë dhe limonit, të shoqëruara me një gotë çaj jeshil, janë ftesa ideale për një mbasdite të shëndetshme midis miqsh.

Nga Entela Boçi

kek me bajame dhe cokollate

Kek me bajame dhe çokollatë

Një ëmbëlsire e shijshme dhe e shëndetshme.
Kur ta gatuani këtë ëmbëlsire do ndjeheni pastiçierë te vërtetë, pasi ka një shije unike.

 

Nga Megi Morava

kek me arra dhe mjalte

Kek me arra dhe mjaltë

Mëngjeset tuaja do të jenë më të shëndetshme, ku në vend të produkteve që blihen nëpër raftet e supermarketeve, do të konsumoni kekun me arra dhe mjaltë.

Nga Megi Morava

tortë me biskota

Tortë me biskota e ftohtë (pa pjekje)

Një recetë e thjeshte dhe e shijshme.
Ideale për ditët e nxehta të stinës së verës.

Nga Megi Morava

petë sfoljat banane cokokrem

Petë sfoljat me banane dhe çokokrem

Ju ndodh që ndonjëherë ju shkon mëndja për diçka të ëmbël dhe të shijshme?
Kjo është një recetë e lehtë në përgatitje dhe e shpejtë.
Mjaftojnë pak përbërës dhe do të keni një ëmbëlsirë që kënaq shijet tuaja.

Nga Megi Morava

tortë pana nutella

Tortë me pana e nutella

E thjeshtë për tu përgatitur dhe shumë e shijshme në të ngrënë.
Torta ideale për mëngjeset tuaja plot ëmbëlsi dhe energji.

Nga Entela Boçi

kek banane kakao

Kek me banane dhe kakao

Ju kanë mbetur banane të  pjekura shumë dhe nuk dini çtë bëni me to?
Receta që do ju propozoj është enkas për ju.

Nga Megi Morava

krepa me nutella

krepa me çokokrem

Krepat janë një gatim me origjinë franceze.
Një ëmbëlsirë e cila vitet e fundit është bërë shumë trend.
Krepat mund ti gatuani të ëmbël ose të kripur, kjo varet nga dëshira juaj.
Receta që do ju propozoj mund ta konsumoni në çdo orë të ditës pasi ka një shije unike.

Nga Megi Morava

torte me krem limoni

Rrotull me krem limoni

Me një kosh plot me limona të freskët apo të porsa mbledhur nga kopshti i shtëpisë suaj ose edhe të fqinjit mund t'ju sugjeroj të gatuani këtë rrotull me një krem të shijshëm limoni.
Mund të duket një recetë shumë e vështirë dhe e komplikuar por ju siguroj që me pak vullnet mund ti ja dilni mbanë e të përgatisni një ëmbëlsire me një karakter të fortë por në të njëjtën kohë me një zemër të butë.
Baza biskotë e cila përmbledh rreth saj një krem me shije të freskët, është mbyllja perfekte e një darke midis miqsh.

Nga Entela Boçi

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)