Profili

Nëse akoma nuk ke një profil tëndin, mund ta krijosh duke u regjistruar falas këtu.

Megi Morava

Recetat e mia
Koha
Vlerësimi
Revani me Kos dhe sherbet
Revani me Kos dhe Sherbet Kategori: Fruta e Ëmbëlsira
Kuzhinë: Shqiptare
Metoda: Furrë, Tavë
1 orë 25 minuta
sallatë finok të zierë
Sallatë me finok të zierë Kategori: Garnitura
Kuzhinë: Gjermane, Italiane
Metoda: Tenxhere
Tarator me Kastravec
Tarator me kastravecë Kategori: Garnitura, Pjata të para, Vegjetariane
Kuzhinë: Shqiptare
10 minuta
Sallatë me Finok dhe Portokall
Sallatë me portokall dhe finokë Kategori: Garnitura
Kuzhinë: Italiane
10 minuta
Sallatë me Rrepa të kuqe
Sallatë me rrepa të kuqe Kategori: Garnitura
Kuzhinë: Shqiptare
10 minuta
finok i skuqur
Finok i skuqur me vezë Kategori: Antipasta, Garnitura
Metoda: Tigan
45 minuta
Tavë me Finok
Tavë me finok Kategori: Pjata të para, Pjata të vetme
Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Furrë, Tenxhere
45 minuta
supë me lulelakër
Supë me lulelakër Kategori: Supa
Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Tenxhere
40 minuta
lulelakër me bechamel
Lulelakër me beshamel Kategori: Pjata të para, Pjata të vetme
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Furrë, Tenxhere
55 minuta
mish viçi me brokoli
Mish viçi me brokoli Kategori: Pjata të vetme
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Tigan
1 orë 10 minuta
kërpudha me hudhra
Kërpudhe me hudhra dhe majdanoz Kategori: Garnitura
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Tigan
35 minuta
tavë me brokoli
Tavë me brokoli Kategori: Pjata të para, Pjata të vetme
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Furrë, Tenxhere
50 minuta
qofte me mish të grirë dhe patate
Qofte me mish të grirë dhe patate Kategori: Garnitura, Pjata të para, Pjata të vetme
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Tenxhere, Tigan
4 orë
kek me bajame dhe cokollate
Kek me bajame dhe çokollatë Kategori: Fruta e Ëmbëlsira
Kuzhinë: Franceze, Italiane, Shqiptare
Metoda: Furrë
50 minuta
kek me bajame
kek me bajame Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Furrë
55 minuta
kek me arra dhe mjalte
Kek me arra dhe mjaltë Kategori: Fruta e Ëmbëlsira
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Furrë
40 minuta
midhje me limon
Midhje me limon Kategori: Antipasta, Garnitura
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Tenxhere
40 minuta
tortë me biskota
Tortë me biskota e ftohtë (pa pjekje) Kategori: Fruta e Ëmbëlsira
Kuzhinë: Italiane
1 orë 30 minuta
supë me thjerza
Supë me thjerrëza Kategori: Pjata të para, Supa
Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Tenxhere
1 orë 15 minuta
lulelakër me salcë
Lulelakër me salcë domate dhe djathë mocarela Kategori: Pjata të dyta, Pjata të vetme
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Furrë, Tavë, Tenxhere, Tigan
1 orë 30 minuta
musaka me patate
Musaka me patate Kategori: Pjata të dyta, Pjata të vetme
Kuzhinë: Greke
Metoda: Furrë, Tavë, Tenxhere, Tigan
1 orë 15 minuta
petë sfoljat banane cokokrem
Petë sfoljat me banane dhe çokokrem Kategori: Fruta e Ëmbëlsira
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Furrë
40 minuta
musaka me lulelakër
Musaka me lulelakër Kategori: Pjata të dyta, Pjata të vetme
Kuzhinë: Greke
Metoda: Furrë, Tenxhere
1 orë 25 minuta
tavë perime kërpudha
Tavë me perime dhe kërpudha Kategori: Pjata të dyta, Pjata të vetme
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Furrë
1 orë
perime në furrë
Perime në furrë Kategori: Pjata të dyta, Pjata të vetme, Vegjetariane
Kuzhinë: Gjermane, Greke, Italiane, Shqiptare
Metoda: Furrë
1 orë 20 minuta
fileto pule me brokoli
Fileta pule me brokoli Kategori: Pjata të dyta, Pjata të vetme
Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Tigan
40 minuta
Tortë e kripur me brokoli
Tortë e kripur me brokoli dhe salsiçe Kategori: Antipasta, Bukë, pica e panine, Torta të kripura
Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Furrë, Tenxhere, Tigan
55 minuta
supe me brokoli
Supë krem me brokoli Kategori: Supa, Ushqim për fëmije, Vegjetariane
Kuzhinë: Gjermane, Italiane, Shqiptare
Metoda: Tenxhere, Tigan
50 minuta
kek banane kakao
Kek me banane dhe kakao Kategori: Fruta e Ëmbëlsira
Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Furrë
45 minuta
fileto merluci
Fileto merluci me domate dhe ullinj Kategori: Pjata të dyta, Pjata të vetme
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Tigan
30 minuta
krepa me nutella
krepa me çokokrem Kategori: Fruta e Ëmbëlsira
Kuzhinë: Franceze
Metoda: Tigan
1 orë
shendetlie
Shëndetlie Kategori: Fruta e Ëmbëlsira
Kuzhinë: Shqiptare
Metoda: Furrë, Tenxhere
1 orë
qofte me patate
Qofte me patate Kategori: Pjata të dyta, Vegjetariane
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Tenxhere, Tigan
1 orë 15 minuta
kifle me molla
Kifle me mollë Kategori: Fruta e Ëmbëlsira
Kuzhinë: Amerikane, Italiane
Metoda: Furrë, Tavë
1 orë
Omëletë me domate
Omëletë me domate, speca dhe ullinj. Kategori: Pjata të dyta, Pjata të vetme
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Tigan
30 minuta
speca gogozhare
Speca të kuq gogozhare Kategori: Garnitura
Kuzhinë: Greke, Shqiptare
Metoda: Tigan
45 minuta
sallatë me lakër
Sallatë me lakër të bardhë Kategori: Garnitura
Kuzhinë: Gjermane, Shqiptare
15 minuta
domate të mbushur me djath
Domate të mbushura me djathë Kategori: Antipasta, Garnitura
Kuzhinë: Greke, Shqiptare
Metoda: Furrë
25 minuta
brusketa djath parmixhan
Brusketa me hudhër dhe djathë parmixhan Kategori: Bukë, pica e panine, Garnitura
Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Furrë
20 minuta
Fileto viçi në tigan
Fileto viçi në tigan Kategori: Pjata të dyta, Pjata të vetme
Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Tigan
1 orë
Salcë çokollate
Salcë çokollate Kategori: Erëza e Salca, Fruta e Ëmbëlsira
Kuzhinë: Shqiptare
Metoda: Tenxhere
30 minuta
Kek reçel
Kek me kakao dhe reçel Kategori: Fruta e Ëmbëlsira
Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Furrë
55 minuta
fileto pule me kërpudha
Fileto pule me pana dhe kërpudha Kategori: Pjata të dyta, Pjata të para, Pjata të vetme
Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Tigan
40 minuta
brinjë qengji me patate
Tavë me patate dhe brinjë qingji të marinuara Kategori: Pjata të dyta, Pjata të vetme
Kuzhinë: Greke, Italiane, Shqiptare
Metoda: Furrë
4 orë 20 minuta
fileto pule në furrë
Fileto pule në furrë Kategori: Pjata të dyta, Pjata të vetme
Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Furrë
50 minuta
Salca kokteil Kategori: Erëza e Salca
Kuzhinë: Amerikane, Belge, Italiane
10 minuta
Krem pana shtëpie Kategori: Erëza e Salca
Kuzhinë: Greke, Italiane, Shqiptare
5 minuta
qofte peshk ton
Qofte me peshk Ton Kategori: Antipasta, Garnitura, Pjata të dyta
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Furrë, Tenxhere, Tigan
55 minuta
patëllxhanë djath parmixhan
Patëllxhanë të mbushura me djathë Parmixhan Kategori: Pjata të dyta, Pjata të vetme
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Furrë, Tigan
2 orë 30 minuta
xaxiqi
Salcë xaxiqi Kategori: Antipasta, Erëza e Salca
Kuzhinë: Bullgare, Greke, Shqiptare
10 minuta
qofte me kunguj
Qofte me kunguj Kategori: Garnitura, Pjata të dyta
Kuzhinë: Greke, Italiane
Metoda: Tenxhere, Tigan
35 minuta
kek me mollë
Kek me mollë Kategori: Fruta e Ëmbëlsira
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Furrë
50 minuta
bakllava shqiptare
Bakllava shqiptare Kategori: Fruta e Ëmbëlsira
Kuzhinë: Shqiptare
Metoda: Furrë
4 orë 30 minuta
Lulelakër me veze
Lulelakër e skuqur me vezë Kategori: Pjata të para, Pjata të vetme
Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Tenxhere, Tigan
45 minuta
fileto pule
Fileto pule me bizele dhe kërpudha Kategori: Pjata të dyta, Pjata të vetme
Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Tigan
40 minuta
salca majonez
Salca majonez Kategori: Erëza e Salca
Kuzhinë: Gjermane, Greke, Italiane, Shqiptare
15 minuta
brusketa ton
Brusketa me ton domate dhe majonez Kategori: Antipasta, Bukë, pica e panine, Pjata të vetme
Kuzhinë: Italiane
10 minuta
supe me perime
Supë me perime Kategori: Pjata të para, Supa, Ushqim për fëmije, Vegjetariane
Kuzhinë: Gjermane, Greke, Italiane, Shqiptare
Metoda: Tenxhere
1 orë 20 minuta
brinjë qengji
Brinjë qengji të marinuara Kategori: Pjata të dyta, Pjata të vetme
Kuzhinë: Gjermane, Italiane, Shqiptare, Turke
Metoda: Tigan
30 minuta
Pastiçe me brokoli
Pastiçe me brokoli Kategori: Pjata të dyta, Pjata të vetme
Kuzhinë: Shqiptare, Turke
Metoda: Furrë, Tenxhere
1 orë 45 minuta
Sallatë kapreze
Sallatë kapreze Kategori: Antipasta, Garnitura, Pjata të vetme
10 minuta
Sallate greke
Sallatë greke – recetë klasike Kategori: Garnitura
Kuzhinë: Greke, Shqiptare
10 minuta
supe me bizele
Supë me bizele Kategori: Pjata të para, Supa, Vegjetariane
Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Tenxhere
50 minuta
kofsha pule
Kofsha pule të marinuara me sallatë jeshile Kategori: Pjata të dyta
Kuzhinë: Gjermane, Italiane, Shqiptare
Metoda: Furrë
7 orë
supe me karrota
Supë me karrota dhe portokall Kategori: Pjata të para, Supa
Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Tenxhere
40 minuta
Patëllxhanë me proshutë
Patëllxhanë me proshutë Kategori: Antipasta, Garnitura
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Furrë
40 minuta
brokoli me djathe te grire
Brokoli me djathë të grirë Kategori: Garnitura
Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Tigan
35 minuta
Tavë me speca e patëllxhanë Kategori: Pjata të vetme
Kuzhinë: Shqiptare
Metoda: Furrë, Tigan
1 orë 30 minuta
fiq me rikota
Fiq të mbushur me gjizë rikota Kategori: Fruta e Ëmbëlsira
Kuzhinë: Franceze, Italiane
Metoda: Furrë
25 minuta
Makarona me perime
Makarona me perime Kategori: Pjata të para, Pjata të vetme, Vegjetariane
Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Kavërdisje, Tenxhere, Tigan
40 minuta
Reçel karote
Reçel karote Kategori: Reçel e komposto
Kuzhinë: Shqiptare
Metoda: Tenxhere
40 minuta
kek me limon
Kek me limon Kategori: Fruta e Ëmbëlsira
Kuzhinë: Gjermane, Italiane, Shqiptare
Metoda: Furrë, Tenxhere
55 minuta
Kunguj në furrë me proshutë dhe djath mozarele Kategori: Pjata të vetme
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Furrë
40 minuta
Sallatë pule me majonez dhe patate Kategori: Antipasta, Garnitura, Pjata të vetme
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Tenxhere, Tigan
35 minuta
Kunguj zgare të marinuara Kategori: Garnitura, Vegjetariane
Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Grill
25 minuta
Vezë të fërguara
Vezë të fërguara me kunguj Kategori: Pjata të vetme, Vegjetariane
Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Tigan
30 minuta
Tavë me lulelakër Kategori: Pjata të vetme
Kuzhinë: Shqiptare
Metoda: Furrë, Tenxhere
1 orë 15 minuta
Fërgesë me palltixhanë Kategori: Pjata të vetme
Kuzhinë: Shqiptare
Metoda: Tigan
25 minuta
kek me kos dhe kakao Kategori: Fruta e Ëmbëlsira
Kuzhinë: Shqiptare
Metoda: Furrë
55 minuta
Sallatë me thjerrëza Kategori: Garnitura
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Kavërdisje, Tenxhere
30 minuta
Sallatë me avokado dhe djathë filadelfia Kategori: Garnitura
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Kavërdisje
10 minuta
Domate të mbushura Kategori: Garnitura
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Furrë, Tigan
1 orë 10 minuta
kek fruta
kek me fruta të thatë Kategori: Fruta e Ëmbëlsira
Kuzhinë: Shqiptare
Metoda: Furrë
40 minuta
Kek me portokall Kategori: Fruta e Ëmbëlsira
Kuzhinë: Shqiptare
Metoda: Furrë, Tigan
40 minuta
Makarona me brokoli dhe pana Kategori: Pjata të para
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Tenxhere
1 orë 5 minuta
Biskota me çokollatë Kategori: Biskota, Fruta e Ëmbëlsira
Metoda: Furrë
40 minuta
Musaka me spinaq Kategori: Pjata të dyta
Kuzhinë: Greke
Metoda: Furrë, Kavërdisje, Tigan
1 orë 15 minuta
kroasan të mbushur
Mini kroasan të mbushur Kategori: Fruta e Ëmbëlsira
Kuzhinë: Italiane
Metoda: Furrë
45 minuta
patate salmon
Tavë me patate dhe salmon të marinuar Kategori: Pjata të dyta
Kuzhinë: Italiane, Shqiptare
Metoda: Furrë
1 orë 20 minuta
Patëllxhanë me djath të grirë Kategori: Garnitura, Vegjetariane
Metoda: Furrë
55 minuta
Gurabije Kategori: Fruta e Ëmbëlsira
Metoda: Furrë
45 minuta
Reçnsionet e mia
shendetlie
Shëndetlie Reçension i postuar më1 February, 2019

Pershendetje Anxhela,
behet fjale per filxhan caji (jo per gote) madhesia e te ciles eshte ajo qe perdorim ne zakonisht.

shendetlie
Shëndetlie Reçension i postuar më27 December, 2018

Pershendetje Alketa.
Masa e kesaj recete eshte per rreth 25-30 cope.
Nje tepsi me madhesi mesatare ne kete rast mjafton.

qofte me patate
Qofte me patate Reçension i postuar më11 February, 2017

Faleminderit Enkeleda.

fileto pule
Fileto pule me bizele dhe kërpudha Reçension i postuar më26 November, 2016

Faleminderit Alexa! 🙂

Nuk ka preferime.

Për informacione ose ndihmë mbi regjistrimin, mund të na kontaktosh duke plotësuar modularin në vijim:

  Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
  lista njoftimeve

  Receta me E-Mail

  Përshëndetje!

  Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

  Faleminderit! :-)